Aktualności

W BWA

Widziane Moim Okiem: 'Gdzie jest król M.?' - spektakl

Data 17:00 04-05-2016
Miejsce WGS BWA, ul. Słowackiego 26
Wstęp bezpłatny

Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Widziane Moim Okiem”, tym razem pragniemy zaprosić Państwa na spektakl: „Gdzie jest król M.?” w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej „Bez Komentarza” z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej.


Tym spektaklem pragniemy dołączyć się do obchodów 73. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Spektakl zaprezentujemy 04 maja br. o  godz. 17.oo (środa) w siedzibie Galerii, ul. Słowackiego 26. Wstęp na spektakl jest bezpłatny. Spektakl adresowany jest do widzów dorosłych. Spektakl „ Gdzie jest król M.?” został zainspirowany historią Janusza Korczaka. Jak wiadomo, pisarz wraz ze swoimi podopiecznymi z sierocińca został wywieziony do Treblinki, gdzie zginął z rąk oprawców. Był autorem wielu książek dla dzieci, m.in. „Króla Maciusia pierwszego ”.

Opiekun, reżyser i autor scenariusza: Sylwia Aftyka-Łoda

„ … Oto umiera król. Jedynym następcą tronu jest dziesięcioletni Maciuś. Nie podoba się to ministrom, którzy twierdzą, że chłopiec jest „za mały”, by pełnić tak poważną funkcję w państwie, bo „nikt nie będzie się go bał”. Mimo sprzeciwu i niechęci ze strony ministrów, Maciuś zasiada na tronie. Wkrótce sprytem zwycięża trzy królestwa, bo nie chce pozwolić na to, by w kraju toczyła się wojna, gdyż, jak twierdzi: „wojna to zło, które niszczy naród, wojna to zło, które niszczy dzieci, a dzieci powinny się bawić”. Chłopiec zyskuje zaufanie, staje się królem dzieci, zwołuje sejm, gdzie każdy młody człowiek może wyrazić swoje życzenia, a on stara się wszystkim dogodzić. Wtem rozlega się głośne pukanie do drzwi…
Na tym kończy się beztroska zabawa w teatr. Świat kolorów i dziecięcych marzeń zostaje zburzony przez okrutną rzeczywistość…”

BWA

Archiwum

Facebook

Polub nas

Harmonogram